Kurucularımız

Dr. Fulya COŞKUN ÖKSÜZ – Kurucu

Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği eğitiminin ardından Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Yüksek lisansını tamamlamıştır. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde doktora eğitimini tamamlamıştır. Doktora tezinde resort çocuk kulüplerinin dönüşümünü çalışmış ve bu alanda Antalya Bilim Üniversitesi'nde ders vermektedir.

2004-2009 yılları arasında TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi’nde koordinatör olarak görev almıştır. TÜBİTAK Yaz Bilim Kampı, Konya Bilim Merkezi kuruluş çalışmaları, Konya ve Antalya Bilim Festivalleri, koordinatörlüğünü yaptığı önemli projelerdendir. 2004 yılından bu yana informal bilim eğitimi ve bilim iletişimi alanında çalışmaktadır. Dünyanın en prestijli bilim merkezleri ve müzelerinde incelemelerde bulunmuş, alana ilişkin çok sayıda eğitim ve konferansa katılmıştır.

Turan Özgür ÖKSÜZ – Kurucu

Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü mezunudur. Akdeniz Üniversitesi'nde işletme yüksek lisans programının ardından pedagojik formasyon eğitimini de tamamlamıştır. Böylece kimyagerliğin yanında kimya öğretmenliği titrine de sahip olmuştur. Özel sektörde 12 yıl boyunca Ar-Ge, üretim,dış ticaret, pazarlama ve tedarik zinciri gibi çok farklı alanlarda yöneticilik yapmıştır. Temel bilimler, eğitim bilimleri, işletme ve pazarlama alanlarında eğitim ve tecrübe sahibidir.