Şaşırtan Bilim Deney Seti

Bu set, fizik ve kimya deneylerinden özenle seçilerek hazırlandı. Sen de bilimin eğlenceli ve sürprizlerle dolu yönünü görmek istiyorsan, senin için hazırladığımız deneyleri çok seveceksin. Bu setin içinde ihtiyaç duyacağın malzemelerin neredeyse tamamını bulacaksın. Bazı deneyler için birkaç basit malzemeyi senin eklemen gerekebilecek.

Sadece deney yapmakla kalmaman, karşılaştığın bu farklı oluşumların bilimsel açıklamalarını da kolayca okuyabilmen için bir kitapçıkla bazı açıklamalar ekledik ve bunları görselleştirdik.

Deneyerek gözlemlediğin bilimsel oluşumların günlük hayatımızdan ya da yaşadığımız gezegenden örneklerini kitapçıkta bulabilirsin.

Bilimin aslında yaşamımızın her yerinde bizimle olduğunu bir kez daha görmemiz için bu örnekler faydalı olacaktır.

Macera seni bekliyor!

Ebeveynlere not: Bu deney seti, çocukların gelişimini desteklemek amacı ile pedagojik formasyon eğitimine sahip uzman ekibimiz tarafından, Süper Bilim'in 10 yıla yaklaşan deneyimi ile özenle hazırlanmıştır. Kullanılan malzemeler çocukların sağlığına zararlı değildir.

Bu deney seti yetişkin desteği ile 4 yaş ve üzeri, yetişkin desteksiz 7 yaş ve üzeri tüm çocuklarımıza uygundur.

Set içeriğinde bulunan tüp standı, deney kaşığı, tornado ve hovercraft aparatları, nişasta bazlı doğal biyo-polimerden üretilmiştir.

DENEY SETİ İÇERİĞİ:
Deney kitapçığı (24 sayfa)
Koruyucu gözlük
Tornado aparat
Hovercraft CD
Süper emici polimer (toz)
Sitrik asit (toz)
Karbonat (toz)
Kırmızı gıda boyası
Mavi gıda boyası
Sarı gıda boyası
Ölçü kabı
Deney kaşığı
Küçük mum
Köpük bardak x3
Plastik kap x6
Siyah balon
Beyaz balon
Renkli balon x2
Büyüteç
Plastik bardak
Kağıt kart