Kimyanın Renkleri Deney Seti

Bu deney seti, kimya biliminin en renkli deneyleri seçilerek hazırlandı. Sen de kimya bilimini seviyorsan, senin için hazırladığımız deneyleri çok seveceksin.

Bu setin içinde ihtiyaç duyacağın malzemelerin neredeyse tamamını bulacaksın. Bazı deneyler için birkaç basit malzemeyi senin eklemen gerekebilecek.

Sadece deney yapmakla kalmaman, karşılaştığın bu farklı oluşumların bilimsel açıklamalarını da kolayca okuyabilmen için bir kitapçıkla bazı açıklamalar ekledik ve bunları görselleştirdik.

Günlük hayatımızda ya da yaşadığımız gezegende bu bilimsel oluşumların örneklerini de ekledik. Bilimin aslında yaşamımızın her yerinde bizimle olduğunu görmemiz için bu örnekler güzel bir fırsat olacaktır.

Macera seni bekliyor!

Ebeveynlere not: Bu deney seti, çocukların gelişimini desteklemek amacı ile pedagojik formasyon eğitimine sahip uzman ekibimiz tarafından, Süper Bilim'in 10 yıla yaklaşan deneyimi ile özenle hazırlanmıştır. Kullanılan malzemeler çocukların sağlığına zararlı değildir.

Bu deney seti yetişkin desteği ile 4 yaş ve üzeri, yetişkin desteksiz 7 yaş ve üzeri tüm çocuklarımıza uygundur.

Set içeriğinde bulunan volkanik dağ modeli, deney kaşığı ve tüp standı, nişasta bazlı doğal biyo-polimerden üretilmiştir.

DENEY SETİ İÇERİĞİ:
Deney kitapçığı (24 sayfa)
Koruyucu gözlük
Tüp standı
Deney tüpü x3
Volkanik dağ modeli
Deney kaşığı
Fenolftaleyn çözeltisi
pH kağıdı x6
Sitrik asit çözeltisi
Karbonat çözeltisi
Sitrik asit (toz)
Karbonat (toz)
Kırmızı gıda boyası
Mavi gıda boyası
Sarı gıda boyası
Ölçü kabı
Pamuklu çubuk x3
Resim kağıdı
Plastik kap
Geniş fırça
Pipet x2
Balon